Lokalne atrakcje

Mili Państwo!

Na Podhalu zima powoli oddaje wiośnie panowanie nad skalnym królestwem. Niedługo tatrzańska przyroda zabłyśnie fioletem krokusów i goryczek. Wszystko stroić się będzie na powitanie lata. Serdecznie zapraszamy do Willi Orla w ten piękny kolorowy czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim zimowym śnie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty aktywnego wypoczynku, dzięki niej poznają Państwo piękno Podhala, Spisza i Orawy, a także słynne miejsca i niezwykłe zakątki Zakopanego oraz Tatr.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

 • Dolina Białego - Sarnia Skała - Dolina Strążyska

  Trasa wycieczki prowadzi przez najpiękniejsze dolinki reglowe Tatr Polskich. Doliną Białego ścieżka wiedzie wzdłuż malowniczo płynącego potoku, który tworzy miejscami przepiękne wodospady. Z Sarniej Skały ukazuje się sylwetka śpiącego rycerza - Giewontu i jego otoczenie.

 • Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska uznawana jest przez wielu artystów, taterników i turystów za jedną z najpiękniejszych Dolin Tatrzańskich. Położona jest ona u stóp najwyższego szczytu Tatr Zachodnich - Bystrej.

 • Hala Gąsienicowa

  Hala Gąsienicowa, zwana niegdyś Halą przy Stawach lub po prostu halą Stawy, obecną nazwę zawdzięcza dawnym współwłaścicielom, staremu rodowi góralskiemu Gąsieniców.
  Wycieczka rozpoczyna się w Kuźnicach i prowadzi do "amfiteatru turni" skąd rozpościera się przepiękna panorama Kościelców i Świnicy.

 • Jaskinia Obłazkowa - Dolina Kościeliska

  Znajduje się w Dol. Kościeliskiej w skałach wapiennych Raptawickiej Turni. Wejście znajduje się ponad 130 m ponad dnem doliny. Jaskinia wymyta w skałach przez podziemny potok.

 • Jaskinia Raptawicka - Dolina Kościelieliska

  Jaskinia Raptawicka znajduje się w zachodnim zboczu Doliny Kościeliskiej, 180 m powyżej dna doliny. Grota słynie też z próby samobójstwa, której w 1928 r. chciał tu dokonać jeden z mieszkańców Zakopanego, oczywiście nieszczęśliwie zakochany.

 • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

  Oferujemy Państwu przejazd najdłuższą kolejką linową w Polsce, wybudowaną okresie międzywojennym a zmodernizowaną w 2007.

  Z wagoników kolejki rozpościera się piękny widok na Dolinę Bystrej. Wycieczka ok. 4 godz.( czas uwarunkowany jest wykupem miejscówek)

 • Kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę

  Podczas pobytu w Zakopanem jedną z największych atrakcji jest wjazd kolejką linowo - terenową na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękna panorama Tatr. Podziwiać można również położone u podnóża Giewontu - Zakopane.

 • Morskie Oko i Dolina Rybiego Potoku

  Dolina Rybiego Potoku, łącząc się z Doliną Białej Wody na wysokości leśniczówki Wanta, na południe od Starej Roztoki, tworzy jedną z najważniejszych w Tatrach dolin walnych: Dolinę Białki.

 • Polana Kalatówki

  Polana Kalatówki położona jest malowniczo u podnóża Giewontu, w zachodniej części Doliny Bystrej u wylotu Suchego Żlebu. Roztaczają się z niej malowniczy widok na Kasprowy Wierch i piękne białe turnie Zawratu Kasprowego.

 • Rusinowa Polana

  Trasa wycieczki prowadzi przez Wierch Poroniec na jedną z najpiękniejszych polan tatrzańskich, słynącą z niezapomnianego widoku na najwyższe szczyty Tatr. Mówi się, że kto nie zna Rusinowej nie zna Tatr.

 • Spływ przełomem Dunajca

  Dunajec jest rzeką mającą swój początek w okolicach Nowego Targu. Powstaje z połączenia Białego oraz Czarnego Dunajca, a jej długość licząc od źródeł Czarnego Dunajca wynosi 247km.

 • Dolina Chochołowska

  Trasa wycieczki wiedzie największą dolną w Tatrach Polskich. W pierwszej chwili przytłacza ona swoimi rozmiarami, wydaje się bardzo ponura, co wcale nie umniejsza jej piękna.

 • Jaskinia Dziura - Dolina Ku Dziurze

  Jaskinia usytuowana jest w dolince reglowej zwanej Doliną ku Dziurze. Otwór wejściowy znajduje się 10 m powyżej dna doliny i ma rozmiary 3x2 m. W stropie jaskini znajduje się okno skalne.

 • Jaskinia Mroźna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mroźna leży we wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej w masywie Organów, 120 m ponad dnem doliny. Swoją nazwę zawdzięcza panującej wewnątrz niskiej temperaturze i powiewom zimnego powietrza.

 • Jaskinia Mylna - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Mylna leży w zachodnim zboczu Raptawickiej Turni. Otwory wejściowe, położone są około 130 m ponad dnem doliny, i są dobrze widoczne z drogi, jaskinię znali, więc górale i zbójnicy.

 • Jaskinia Smocza Jama - Dolina Kościeliska

  Jaskinia Smocza Jama znajduje się w Dol. Kościeliskiej w Wąwozie Kraków. Otwór wejściowy znajduje się 17 m ponad dnem doliny. Dojście od strony Wąwozu Kraków za znakami żółtymi jest eksponowane (drabinki i łańcuchy).

 • Kąpielisko z woda termalną - Polana Szymoszkowa

  Nowoczesne kąpielisko położone w bezpośrednim sąsiedztwie Willi Orla, na Polanie Szymoszkowej. Podczas kąpieli mogą Państwo podziwiać piękno tatrzańskiego krajobrazu.

   

 • Orawa, Orawa

  Wycieczka na polską część Orawy prowadzi przez zabytkową wieś Chochołów, dalej aż do Skansenu wsi orawskiej w Zubrzycy Górnej. Po drodze zwiedzają Państwo zabytkowe wsie orawskie podziwiając tamtejsze budownictwo oraz historię i folklor górali orawskich.

   

 • Spacer trasą zakopiańskich muzeów

  Polecamy Państwu wycieczkę trasą zakopiańskich muzeów, które w swoich zbiorach posiadają ciekawe ekspozycje muzealne ukazujące historię regionu, jego folklor, przyrodę i historię ludzi związanych z Zakopanem.

 • Spływ kajakarski po rzece Dunajec

  Oferujemy Państwu niesamowitą przygodę-spływ kajakarski po górskiej, rwącej rzece. Spływ rozpoczyna się w Krościenku a kończy w Tylmanowej.

 • Starówka zakopiańska

  Wycieczka ta wiedzie poprzez miejsca "gdzie Zakopane się zaczęło". W programie znajduje się zwiedzanie najstarszej części Zakopanego znajdującej się przy ulicy Kościeliskiej, która kiedyś zwana była Nawsiem.

 • Terma Bukowina - Bukowina Tatrzańska

  Nowoczesne baseny termalne położone są na skraju TPNu w Bukowinie Tatrzańskiej. Na kompleks składa się 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych. Głównemu, basenowi wewnętrznemu nadano kształt skrzypiec, które nawiązują do regionalnego charakteru obiektu.

 • Termy Podhalańskie - Szaflary

  Całoroczne baseny termalne położone w miejscowości Szaflary (ok. 10km od Zakopanego w stronę Nowego Targu). Temperatura wody w basenach utrzymywana jest w zakresie od 28°C do 37°C.

 • Urok gotyku

  Trasa wycieczki prowadzi przez sąsiadującą z Podhalem krainę geograficzną - Spisz. Prowadzi ona śladami zabytków z epoki gotyku, który w rejonie tym odznaczał się szczególnym pięknem.

  • Jerzy Sz.

   Już trzy razy mieszkałem w Willi Orlej i na pewno jeszcze tam zawitam.

  • Dorota

   ''Rewelacja''

   Bardzo ladny pensjonat, obsluga bardzo mila. Pokoje zadbane i czyste.
   Sniadania naprawde bardzo dobre.
   Polecam to miejsce, napewno jeszcze tam wrocimy:)

  • Robert L.

   ie mam negatywnych uwag, wszystko ok, pyszne śniadania, blisko centrum, 10 min do stoku na piechotę, czego chcieć więcej. O walorach kulturowych nie piszę, bo sam wiek willi już to zapewnia.

 • Co tam panocku?
Do góry