Nasi artyści

 • Artysta witrażysta Jacek Pyś

  W naszej Willi Orla jest wiele znakomitych obiektów sztuki, ale przywrócone do życia za sprawą techniki witrażu magiczne przedmioty artystyczne autorstwa Jacka Pysia roztaczają wokół wyjątkową aurę.
  Jacek Pyś to artysta zajmujący się witrażownictwem od 17 lat. Wywodzi się z artystycznej rodziny, jego ojciec był śpiewakiem operowym. Pochodzi z południowo-wschodniej Polski, jego rodzina mieszkała w małym miasteczku Dynowie położonym malowniczo w dolinie Sanu. Jednak większość swojego życia spędził w Krakowie i to właśnie tutaj narodziły się jego artystyczne pasje. Już jako 6 letni chłopiec uczęszczał na zajęcia plastyczne prowadzone przez wyśmienitego nauczyciela p. Lewanowicza w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Na początku swojej twórczości Jacek Pyś zajmował się malarstwem, jednak w miarę upływu czasu stopniowo od niego odchodził, wykonywał unikatową i oryginalną biżuterię, miniaturowe przedstawienia barwne na kości słoniowej, odlewał artystyczne figurki z cyny, wreszcie zaczął tworzyć witraże.

 • Kolekcja zegarów ludowych

  Wnętrze stylowej jadalni Willi Orla zdobi kolekcja ludowych zegarów pochodząca z prywatnych zbiorów wybitnego historyka sztuki profesora Jana Samka. Ten wspaniały zbiór zegarów w większości typu szwarcwaldzkiego został nam ofiarowany przez profesora w 2003 roku. Powstanie kolekcji datowane jest na lata 60-siąte, większość eksponatów pochodzi z podhalańskich wsi, z okolic Białki Tatrzańskiej, Nowej Białej, Czarnej Góry, Jurgowa. Wraz z upływem lat zbiór powiększał się za sprawą okazyjne kupowanych zegarów na targach staroci w Krakowie, obecnie liczy kilkadziesiąt sztuk.

 • Malarz Józef Mularczyk

  W malowniczych wnętrzach Willi Orla na stałe jest eksponowana nasza własna kolekcja obrazów o tematyce podhalańskiej Józefa Mularczyka. Początki jej powstania związane są z przełomem lat siedemdziesiątych kiedy to artysta mieszkał i tworzył w Zakopanym. Prezentowane obrazy to motywy z Tatr, rezultat jego licznych wędrówek po górach, piękne pejzaże śmiało komponowane z położeniem nacisku na barwę i światło.
  Kolekcja z roku na rok się powiększa, ostatnio za sprawą samego artysty który ofiarował Willi Orla obraz "Smreki nad Jaworzyną".

 • Rzeźbiarz Zbyszko Piwoński

  W naszej Willi Orla wśród wielu pięknych przedmiotów i obiektów sztuki na szczególna uwagę zasługują rzeźby i płaskorzeźby w drewnie znakomitego artysty dłuta Zbyszko Piwońskiego. Wyczarowane z lipowego drewna rzeźby dotarły do Zakopanego aż z dawnego Grodu Piastów- Biskupina, z którym to od wielu lat artysta jest związany.

  Zbyszko Piwoński to rzeźbiarz i rysownik z urodzenia. Na pytanie od kiedy rzeźbiarstwo jest Jego pasją odpowiada - "od zawsze". Urodził się w 1958 roku w Żninie i do dzisiaj tam mieszka.

  • Honorata

   Drugi raz gościliśmy w Willi Orlej, tym razem z córką. Nasza opinia zależy zawsze od naszego dziecka. Budynek jest przepiękny. Pokój przytulny, ciepły i przede wszystkim czysty. No i te widoki. Śniadania jak zawsze pyszne. Lubimy tę lokalizację. Dzięki za koncik dla dzieci, tak trafnie wyposażony. Wszystko jak zawsze na najwyższym poziomie. Kiedy dziecko nie chce wracać do domu, znaczy że było super 👌. Wrócimy. Pozdrawiamy fantastyczną obsługę.

  • Zsolt

   Nagyon jól éreztük magunkat. Nagyon kedves a személyzet, finom, bőséges, házias a reggeli. Családias villa, tiszta, jól felszereltek a szobák. Mindennel meg voltunk elégedve, és már nagyon várjuk, hogy visszamehessünk. Mindenki ajánlani tudjuk.:)

  • Anna N.

   Hej, bylismy w 5 osób w czerwcu 2017, mam nadzieję, że jeszcze tutaj wrócę. ..Urzekła mnie miła obsługa na recepcji, z niczym nie robili problemu, wręcz przeciwnie, mega pozytywne nastawienie na gości .
   W piwnicach salki gdzie można spędzić czas w razie niepogody . Zapytałam czy mogą przyjść znajomi spoza obiektu i mile mnie pani zaskoczyła odpowiedzią. Fajnie spędzony czas. Polecam

 • Co tam panocku?
Do góry