Nasi artyści

  • Artysta witrażysta Jacek Pyś

    W naszej Willi Orla jest wiele znakomitych obiektów sztuki, ale przywrócone do życia za sprawą techniki witrażu magiczne przedmioty artystyczne autorstwa Jacka Pysia roztaczają wokół wyjątkową aurę.
    Jacek Pyś to artysta zajmujący się witrażownictwem od 17 lat. Wywodzi się z artystycznej rodziny, jego ojciec był śpiewakiem operowym. Pochodzi z południowo-wschodniej Polski, jego rodzina mieszkała w małym miasteczku Dynowie położonym malowniczo w dolinie Sanu. Jednak większość swojego życia spędził w Krakowie i to właśnie tutaj narodziły się jego artystyczne pasje. Już jako 6 letni chłopiec uczęszczał na zajęcia plastyczne prowadzone przez wyśmienitego nauczyciela p. Lewanowicza w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Na początku swojej twórczości Jacek Pyś zajmował się malarstwem, jednak w miarę upływu czasu stopniowo od niego odchodził, wykonywał unikatową i oryginalną biżuterię, miniaturowe przedstawienia barwne na kości słoniowej, odlewał artystyczne figurki z cyny, wreszcie zaczął tworzyć witraże.

  • Kolekcja zegarów ludowych

    Wnętrze stylowej jadalni Willi Orla zdobi kolekcja ludowych zegarów pochodząca z prywatnych zbiorów wybitnego historyka sztuki profesora Jana Samka. Ten wspaniały zbiór zegarów w większości typu szwarcwaldzkiego został nam ofiarowany przez profesora w 2003 roku. Powstanie kolekcji datowane jest na lata 60-siąte, większość eksponatów pochodzi z podhalańskich wsi, z okolic Białki Tatrzańskiej, Nowej Białej, Czarnej Góry, Jurgowa. Wraz z upływem lat zbiór powiększał się za sprawą okazyjne kupowanych zegarów na targach staroci w Krakowie, obecnie liczy kilkadziesiąt sztuk.

  • Malarz Józef Mularczyk

    W malowniczych wnętrzach Willi Orla na stałe jest eksponowana nasza własna kolekcja obrazów o tematyce podhalańskiej Józefa Mularczyka. Początki jej powstania związane są z przełomem lat siedemdziesiątych kiedy to artysta mieszkał i tworzył w Zakopanym. Prezentowane obrazy to motywy z Tatr, rezultat jego licznych wędrówek po górach, piękne pejzaże śmiało komponowane z położeniem nacisku na barwę i światło.
    Kolekcja z roku na rok się powiększa, ostatnio za sprawą samego artysty który ofiarował Willi Orla obraz "Smreki nad Jaworzyną".

  • Rzeźbiarz Zbyszko Piwoński

    W naszej Willi Orla wśród wielu pięknych przedmiotów i obiektów sztuki na szczególna uwagę zasługują rzeźby i płaskorzeźby w drewnie znakomitego artysty dłuta Zbyszko Piwońskiego. Wyczarowane z lipowego drewna rzeźby dotarły do Zakopanego aż z dawnego Grodu Piastów- Biskupina, z którym to od wielu lat artysta jest związany.

    Zbyszko Piwoński to rzeźbiarz i rysownik z urodzenia. Na pytanie od kiedy rzeźbiarstwo jest Jego pasją odpowiada - "od zawsze". Urodził się w 1958 roku w Żninie i do dzisiaj tam mieszka.

    • Piotr P.

      fajna lokalizacja, miła obsługa, czyste i ciepłe pokoje - gorąca woda pod prysznicem:) Super klimat!”

    • Er4567

      “Cudowne miejsce na pobyt”

      Po przeczytaniu poprzednich recenzji martwiłam się o mój pobyt w hotelu Willa Orla, ale razem z moim przyjacielem spędziliśmy tu wspaniały czas. Gdy przyjechaliśmy pracownik recepcji pozwolił nam wybrać nasze pokoje, nasz dwuosobowy pokój miał wyjątkowo wygodne łóżka, dużo miejsca na powieszenie ubrań i piękną łazienkę. Śniadanie było serwowane każdego ranka od 8 do 10 i składało się z wielu rodzajów chleba, zimnych mięs, serów, owoców, jajek i innych produktów. Wi-Fi działało całkiem dobrze, a w naszym pokoju był telewizor. Za 15 zł obsługa może zrobić za ciebie pranie. Pracownicy pensjonatu byli dla nas bardzo gościnni i życzliwi. Jedyną wadą Willi Orla jest odległość około 1 kilometra od głównej ulicy, więc trzeba się dobrze ubrać wychodząc. My byliśmy zawsze wdzięczni za możliwość spaceru po niezmiennie wyjątkowo sycących polskich kolacjach! Zdecydowanie polecam.

    • Robert F.

      Bardzo dobre śniadania. Ciepło w pokojach. Uczynna obsługa. Możliwe późniejsze opuszczenie pokoju i dłuższe pozostawienie auta na parkingu.

  • Co tam panocku?
Do góry