Zimowa fotogaleria

 • Zima w Tatrach

  ''Jak się wom znudziło w mieście, to pytomy do nas w gory!''

  Co roku odwiedza Zakopane kilka milionów turystów, coraz częściej na zakopiańskim deptaku Krupówkach można spotkać gości zagranicznych, z Europy Zachodniej, Ameryki - i naszych najbliższych sąsiadów.
  Stolica Podhala jest magnesem przyciągającym od blisko dwóch wieków turystów - Tatry w zimowej szacie, takiego widoku nie sposób zapomnieć!
  Fot.: Archiwum Willi Orla  
 • Dolina Chochołowska - w mroźną zimową noc na kulig należy bardzo ciepło się ubrać, górale o tym pamiętają

  Kulig

  ''w tej tutok góralskiej krainie...''

  Wyprawa saniami w głąb zasypanych śniegiem tatrzańskich dolin przy dźwiękach kapeli góralskiej, drogę oświetlają tylko płonące pochodnie i migocące gwiazdy na niebie. To można przeżyć tylko tu na Podhalu - góralski kulig!

 • jeżeli chcesz uniknąć wędrówki pieszej, możesz na szczyt wjechać wagonem kolejki

  Masyw Gubałówki

  ''A haw, na Gubałówce...''

  Jako typowo rekreacyjną, również dla rodzin z małymi dziećmi polecamy wycieczkę na Gubałówkę. Na szczyt można wyjechać kolejką linowo-terenową a tam już czeka mnóstwo atrakcji, liczne wyciągi narciarskie, rynna snowboardowa, piękna trasa zjazdowa aż do dolnej stacji kolejki. Z polany Gubałówki rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr. Jest to też ulubione miejsce dla spragnionych zimowej opalenizny mieszczuchów.

 • Uśpiony w zimowym śnie Masyw Kominiarskiego Wierchu

  Przez Zimowe Szczyty i Przełęcze - wycieczka na Czerwone Wierchy

  ''Hej góry moje góry, doł byk wos ozłocić...''

  Wycieczka poprzez uśpione i zaklęte w kryształkach lodu Tatry dostarcza niezapomnianych bajkowych przeżyć. Skrzypiący pod stopami mróz, błękit nieba, odbite promienie słońca w kryształkach lodu i panująca cisza są jedynymi towarzyszami górskiej wędrówki.
  fot. Jadwiga Trojan  
 • Śnieżne pejzaże

  ''mrozym łosrybrzone, pochnące smryki...''

  Nigdzie w Polsce nie napotkamy takich scenerii jak w Tatrach zimą, potęga tatrzańskich granitów okryta pokrywą śnieżną, bystre górskie potoki zastygłe w baśniowych lodowych kształtach. Świerkowe lasy nie szumią ubrane w białe odzienia... Ciszę bajkowego krajobrazu mąci tylko skrzypienie zamarzniętniego śniegu uginającego się pod ciężarem naszych kroków...

 • każdy narciarz-amator może uczestniczyć w biegach zaliczanych do punktacji ''Pucharu Tatr''

  Sporty zimowe

  ''- Hybojmy. Ni ma co leżeć, toście sie wypróżniacyli doś!. Ej- śleboda, śleboda!''

  W sezonie zimowym w Zakopanym jest organizowane wiele imprez sportowych jak Ogólnopolski Bieg Gąsieniców, Memoriał B.Czecha I H.Marusarzówny - i tych typowo regionalnych, kultywowanych tylko tu na Podhalu. Kumoterska Gońba- wyścigi góralskich sań, jazda narciarza za koniem, zawody na sprzęcie narciarskim i w strojach pamiętających czasy legendarnego Sabały, i wiele innych...

 • naturalnie na zawodach nie może zabraknąć Koziołka Matołka

  Zawody dla dzieci

  ''Sićkie male Matołki wcom być pirwse...''

  Memoriał K. Makuszyńskiego to coś dla małych dzieci, mogą brać w nim udział wszyscy mali narciarze.Ważne są: wola współzawodniczenia, chęć zmierzenia się z innymi i wiek uczestnika. Konkurencji jest wiele, zawody odbywają się na przełomie lutego i marca pod Wielką Krokwią lub na Polanie Szymoszkowej. Udział w zawodach ''Koziołka Matołka'' to niezapomniane przeżycie dla małych pociech i ich rodziców!

 • jadąc po stoku należy pamiętać o bezpieczeństwie innych

  Wyciągi obok Willi Orla

  ''a wiater zdysany góni po polanie.Hej !''

  Polana Szymoszkowa - chętnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa, znajdują się tu dwa nowoczesne wyciągi krzesełkowe, cztero-sześcio osobowy, pierwszy o długości 400 m, drugi o długości 1500 m.Taka lokalizacja 2 tras zjazdowych o różnych stopniach trudności stwarza znakomitą możliwość do uprawiania narciarstwa rodzinnego, dobrania stoku do stopnia zawansowania, umiejętności i wieku narciarza.

  • Honorata

   Drugi raz gościliśmy w Willi Orlej, tym razem z córką. Nasza opinia zależy zawsze od naszego dziecka. Budynek jest przepiękny. Pokój przytulny, ciepły i przede wszystkim czysty. No i te widoki. Śniadania jak zawsze pyszne. Lubimy tę lokalizację. Dzięki za koncik dla dzieci, tak trafnie wyposażony. Wszystko jak zawsze na najwyższym poziomie. Kiedy dziecko nie chce wracać do domu, znaczy że było super 👌. Wrócimy. Pozdrawiamy fantastyczną obsługę.

  • Agnieszka

   Spędziliśmy w Zakopanem tydzień w grudniu 2017r. i gościliśmy w Willi Orla, wcześniej oczywiście czytałam opinie i teraz mogę potwierdzić, że panie w recepcji są przesympatyczne i we wszystkim służą radą i pomocą, w pokoju czyściutko, nasze łóżko było bardzo wygodne, a gorący prysznic po całym dniu spędzonym na dworze był bardzo mile przez nas widziany. Dla nikogo z pracowników nie był też problemem fakt, że nie opuściliśmy pokoju o wskazanej godzinie, przeciwnie pani zaproponowały nam, że skoro mamy później autobus możemy zostać i spokojnie zaczekać w pokoju. Dodatkowo super lokalizacja. Polecamy:)

  • Asia R.

   Gorąco polecam. Czyściutkie, pięknie urządzone pokoje. Duży wybór produktów przy śniadaniu. Doskonałe wyposażenie. Bardzo dobra lokalizacja. A przede wszystkim mili uczciwi ludzie. Z powodów rodzinnych musieliśmy wrócić 2 dni wcześniej, a oni wrócili nam pieniądze za 2 noce, choć nie musieli tego robić. Dziękujemy. Na pewno wrócimy! Pozdrawiamy z Krakowa.

 • Co tam panocku?
Do góry