Zimowa fotogaleria

 • Zima w Tatrach

  ''Jak się wom znudziło w mieście, to pytomy do nas w gory!''

  Co roku odwiedza Zakopane kilka milionów turystów, coraz częściej na zakopiańskim deptaku Krupówkach można spotkać gości zagranicznych, z Europy Zachodniej, Ameryki - i naszych najbliższych sąsiadów.
  Stolica Podhala jest magnesem przyciągającym od blisko dwóch wieków turystów - Tatry w zimowej szacie, takiego widoku nie sposób zapomnieć!
  Fot.: Archiwum Willi Orla  
 • Dolina Chochołowska - w mroźną zimową noc na kulig należy bardzo ciepło się ubrać, górale o tym pamiętają

  Kulig

  ''w tej tutok góralskiej krainie...''

  Wyprawa saniami w głąb zasypanych śniegiem tatrzańskich dolin przy dźwiękach kapeli góralskiej, drogę oświetlają tylko płonące pochodnie i migocące gwiazdy na niebie. To można przeżyć tylko tu na Podhalu - góralski kulig!

 • jeżeli chcesz uniknąć wędrówki pieszej, możesz na szczyt wjechać wagonem kolejki

  Masyw Gubałówki

  ''A haw, na Gubałówce...''

  Jako typowo rekreacyjną, również dla rodzin z małymi dziećmi polecamy wycieczkę na Gubałówkę. Na szczyt można wyjechać kolejką linowo-terenową a tam już czeka mnóstwo atrakcji, liczne wyciągi narciarskie, rynna snowboardowa, piękna trasa zjazdowa aż do dolnej stacji kolejki. Z polany Gubałówki rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr. Jest to też ulubione miejsce dla spragnionych zimowej opalenizny mieszczuchów.

 • Uśpiony w zimowym śnie Masyw Kominiarskiego Wierchu

  Przez Zimowe Szczyty i Przełęcze - wycieczka na Czerwone Wierchy

  ''Hej góry moje góry, doł byk wos ozłocić...''

  Wycieczka poprzez uśpione i zaklęte w kryształkach lodu Tatry dostarcza niezapomnianych bajkowych przeżyć. Skrzypiący pod stopami mróz, błękit nieba, odbite promienie słońca w kryształkach lodu i panująca cisza są jedynymi towarzyszami górskiej wędrówki.
  fot. Jadwiga Trojan  
 • Śnieżne pejzaże

  ''mrozym łosrybrzone, pochnące smryki...''

  Nigdzie w Polsce nie napotkamy takich scenerii jak w Tatrach zimą, potęga tatrzańskich granitów okryta pokrywą śnieżną, bystre górskie potoki zastygłe w baśniowych lodowych kształtach. Świerkowe lasy nie szumią ubrane w białe odzienia... Ciszę bajkowego krajobrazu mąci tylko skrzypienie zamarzniętniego śniegu uginającego się pod ciężarem naszych kroków...

 • każdy narciarz-amator może uczestniczyć w biegach zaliczanych do punktacji ''Pucharu Tatr''

  Sporty zimowe

  ''- Hybojmy. Ni ma co leżeć, toście sie wypróżniacyli doś!. Ej- śleboda, śleboda!''

  W sezonie zimowym w Zakopanym jest organizowane wiele imprez sportowych jak Ogólnopolski Bieg Gąsieniców, Memoriał B.Czecha I H.Marusarzówny - i tych typowo regionalnych, kultywowanych tylko tu na Podhalu. Kumoterska Gońba- wyścigi góralskich sań, jazda narciarza za koniem, zawody na sprzęcie narciarskim i w strojach pamiętających czasy legendarnego Sabały, i wiele innych...

 • naturalnie na zawodach nie może zabraknąć Koziołka Matołka

  Zawody dla dzieci

  ''Sićkie male Matołki wcom być pirwse...''

  Memoriał K. Makuszyńskiego to coś dla małych dzieci, mogą brać w nim udział wszyscy mali narciarze.Ważne są: wola współzawodniczenia, chęć zmierzenia się z innymi i wiek uczestnika. Konkurencji jest wiele, zawody odbywają się na przełomie lutego i marca pod Wielką Krokwią lub na Polanie Szymoszkowej. Udział w zawodach ''Koziołka Matołka'' to niezapomniane przeżycie dla małych pociech i ich rodziców!

 • jadąc po stoku należy pamiętać o bezpieczeństwie innych

  Wyciągi obok Willi Orla

  ''a wiater zdysany góni po polanie.Hej !''

  Polana Szymoszkowa - chętnie odwiedzana przez miłośników białego szaleństwa, znajdują się tu dwa nowoczesne wyciągi krzesełkowe, cztero-sześcio osobowy, pierwszy o długości 400 m, drugi o długości 1500 m.Taka lokalizacja 2 tras zjazdowych o różnych stopniach trudności stwarza znakomitą możliwość do uprawiania narciarstwa rodzinnego, dobrania stoku do stopnia zawansowania, umiejętności i wieku narciarza.

  • Andrzej O.

   Miła obsługa, bardzo dobre śniadania. Pokoje dobrze wyposażone, czyste, bezpłatny dostęp do wifi. Obiekt znajduje się w dobrej lokalizacji , wszędzie blisko.

  • Dorota

   ''Rewelacja''

   Bardzo ladny pensjonat, obsluga bardzo mila. Pokoje zadbane i czyste.
   Sniadania naprawde bardzo dobre.
   Polecam to miejsce, napewno jeszcze tam wrocimy:)

  • KLAUDIA

   Przepiękne miejsce, personel przemiły, cisza, spokój, pokoje czysciutkie, śniadania przepyszne również jak i domowe obiadki w tak niskiej cenie ! 10/10 z pewnością wrócimy . Pozdrawiamy Klaudia i Kamil

 • Co tam panocku?
Do góry